Zobacz portal www.prawosocjalne.plzobacz więcej

Newsletter

Informujemy o zapowiedziach, nowościach, promocjach!

zapisz sięAutorzy

Stanisław Nitecki – prof. nadzw. dr hab., jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie prawa pomocy społecznej. Pełni funkcję sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, jest pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz prowadzi szkolenia m.in. dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Przez wiele lat był członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.

Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego. Od wielu lat zajmuje się problematyka pomocy społecznej. Autor Świadczeń rodzinnych. Procedury i tryb przyznawania. (2009) oraz Świadczeń z funduszu alimentacyjnego i dodatków mieszkaniowych. Procedury i tryb przyznawania (2009). Współautor m.in. Praktycznego komentarza do ustawy o pomocy społecznej (1993), Komentarza do ustawy o pomocy społecznej (1997), Wzorów decyzji administracyjnych w sprawach pomocy społecznej (1998), oraz Prawa do pomocy społecznej w polskim systemie prawnym (2008).

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »
X